Zabiegi na włosy - S.O.S dla włosów

Cześć Dziewczyny!
Na wielu blogach urodowych pojawiają się dziś posty na temat pielęgnacji włosy. Postanowiłam Wam napisać o kilku zabiegach fryzjerskich, o których istnieniu niedawno się dowiedziałam.
http://salon-bw.pl/
Zacznijmy jednak od początku. Wiecie czym jest trychologia? Końcówka "logia" może nasuwać na myśl jakąś naukę. I rzeczywiście jest to dziedzina nauki zajmująca się problemami skóry głowy i włosów. Badanie trychologiczne ocenia stan skóry głowy i włosów za pomocą mikroskopu cyfrowego. Warto poddać się temu badaniu, aby dowiedzieć się co tak na prawdę jest z naszymi włosami czy też skórą głowy nie w porządku. 

A oto kilka zabiegów, które możemy wykonać w zakładzie fryzjerskim.


Zabiegi na włosy: kuracja enzymatyczna i terapia kolagenowa - Schwarzkopf
www.hairstore.pl
Dwufazowy zabieg wzmacniający włosy i przywracający im elastyczność. Fryzjer nakłada najpierw fluid o konsystencji żelu - Enzyme Extract Treatment z delikatnymi enzymami z papai - które usuną uszkodzone łuski włosa - a potem regenerujący preparat Collagen Therapy. Cena ok. 50 zł.
Zabiegi na włosy: System Professional Keratin Oil - Wella
Preparat z keratyną (główny budulec włosa) i olejkami z jojoby, awokado i słonecznika wmasowuje się w zniszczone partie włosów. Keratyna wnika w głąb włosa, olejki otaczają go warstwą ochronną. Potem nakładana jest maska nawilżająca lub regenerująca. Ostatnie 5-10 min. spędzasz pod urządzeniem nawilżającym. Keratin oil nie tylko odżywia włosy, ale także zwiększa efekty działania innych intensywnych zabiegów SP, takich jak Hydro Mask, Power Mask czy Repair Emulsion. Cena 35-55 zł.

LED Hair Laser - Obudź swoje włosy. Laserowa Terapia Wypadania Włosów
www.wellnesscenterbeautyandhealth.com

Jak działa urządzenie LED Hair Laser?
LED Hair Laser opiera się na technologii Low Level Laser Therapy (LLLT),
która poprzez zwiększenie ukrwienia skóry głowy i cebulek włosów stymuluje wzrost włosów. Unikalne światło lasera penetruje głęboko tkanki skóry, gdzie pobudza mikrocyrkulację, wspomaga metabolizm komórek oraz syntezę białek. Krótko mówiąc, fala świetlna wytwarzana przez system Laser Hair Care stymuluje nasze włosy do rośnięcia, poprawia kondycję włosów jak również cebulek włosa i skóry głowy.

Zabiegi na włosy: system odnowy - Joico
http://bijin.pl/
Obejmuje cztery etapy: oczyszczanie (szamponem i przypominającą peeling), zakwaszanie, rekonstrukcję i nawilżanie. Preparaty z keratyną proteinową i 19 aminokwasami podczas zabiegu łączą się. Powstaje tzw. kompleks triaminy, który ma odtworzyć naturalną budowę włosa. Cena 60-110 zł, zależnie od długości włosów, w trakcie farbowania - bezpłatnie.

Rytuał mikroprecyzyjnej odbudowy - Kerastase
karinawitkowskastudio.wordpress.com
Wszystkie preparaty stosowane w trakcie zabiegu zawierają Kompleks Vita-Cement, który wzmacnia włosy od wewnnątrz. Rozpoczyna się kąpielą wzmacniającą, po której fryzjer wmasowuje we włosy silnie działający koncentrat,a potem nakłada na nie maskę. Cena 80-100 zł.

Ostatni zabieg nie jest pielęgnacyjny ale na pewno bardzo efektowny.

Przedłużanie i zagęszczanie włosów metodą LASER EXTEND  ( Laserowe przedłużanie włosów) 

Najnowsza metoda na rynku. Dzięki zastosowaniu innowacyjnego urządzenia Laser Extend i substancji łączącej opatentowanej na cały świat, łączenia są dyskretne, antyalergiczne, odporne na ciepło, większość farb i kosmetyków, a także do czterech razy bardziej wytrzymałe niż łączenia keratynowe. Jest to jedyna metoda, w której łączenia są elstyczne i dopasowują się do kształtu głowy. Termoadhezyjne nanołączenia pozostają niewidoczne nawet w przypadku wykonania przedłużania w sekcjach głowy, gdzie wykonywanie tradycyjnych łączeń jest niewskazane (czubek głowy, krawędź linii włosów), bądź w przypadku odsłonięcia łączeń. Cenna od 500 zł.

Sporą galerię efektów możecie zobaczyć TU

Który z przybliżonych zabiegów najbardziej Wam by się przydał?

źrodła: http://www.poradnikzdrowie.pl/, www.hairexpert.com.pl, http://www.cosmetderm.pl/ i własne przemyślenia

Komentarze