Maść na hemoroidy jako krem pod oczy?


Witajcie Dziewczyny, dziś post ku przestrodze. Ostatnio serwując po Internecie znalazłam wiadomość, że można z dobrym skutkiem zastosować maść na hemoroidy jako krem pod oczy. Oczywiście pomysł wydaje się delikatnie mówiąc dziwny. Dlatego postanowiłam przeanalizować skład polecanego do takiego nietypowego zastosowania produktu.


Posterisan H (bo o nim mowa) jest lekiem dostępnym na receptę.

Skład:Fenol jest związkiem toksycznym. Działa bardzo niszcząco na błony śluzowe i drogi oddechowe. Może doprowadzić do obrzęku krtani, oskrzeli i płuc oraz do martwicy jamy ustnej i przewodu pokarmowego.

Hydrocortison, czyli steryd działający przeciwzapalnie, przeciwalergicznie, przeciwświądowo oraz przeciwwysiękowo.

Lanolina jest woskiem zwierzęcym otrzymywanym podczas czyszczenia wełny owczej. Lanolina ma bardzo dobre własności pielęgnacyjne, ze względu na podobny skład do warstwy lipidowej skóry ludzkiej. Dobrze przenika w głąb skóry reguluje gospodarkę wodną, zmiękcza naskórek oraz zmniejsza szorstkość skóry.

Moja opinia:

Ze względu na zawartość fenolu w produkcie nie polecałabym stosować do w delikatnych okolic oczu. Wzrok to jeden z ważniejszych, o ile nie najważniejszych zmysłów którymi dysponuje człowiek, dlatego nie ma co go narażać. Kosmetyki dedykowane pod oczy przechodzą badania dermatologiczne i okulistyczne pod kątem ich bezpieczeństwa...
W ogóle apeluje do Was abyście zawsze weryfikowały informacje, które znajdziecie w sieci.