"Pazurkowe inspiracje"

Mówi się, że dłonie są wizytówką człowieka i chyba coś w tym jest....

 Są ludzie, którzy przywiązują bardzo dużą wagę do tego jak wyglądają dłonie np. ich rozmówcy. Dłonie powinny być ładne i zadbane! Jeżeli chodzi o ich pielęgnacje, to warto raz na jakiś czas zastosować peeling i odpowiedni krem. Moim ulubionym kremem do rąk jest obecnie ten:
Dłonie rzeczywiście są po nim jedwabiście gładkie, zapach ma słodki waniliowy, który jednak na dłuższą metę może być męczący... Nieźle się wchłania.

Ale przejdźmy do wyglądu paznokci, znalazłam dla Was kilka ciekawych sposobów na ich oryginalne ozdobienie!
Potrzebujesz:
♥ ścinki gazet z napisami
♥ perfumy
♥ biały lakier i lakier bezbarwny albo utwardzacz
1. pomaluj paznokcie lakierem białym i poczekaj co najmniej 1 godzinę aż wyschnie (inaczej gazeta się przyklei do paznokci) 
2. nałóż na paznokieć kawałek gazety - najlepiej wycięty w jakimś określonym kształcie, ale pamiętaj aby był trochę większy od paznokcia.
3. popsikaj paznokieć z przyłożonym już do niego kawałkiem gazety perfumami lub zmocz w alkoholu.
4. przytrzymaj paznokieć, starając się nie zruszyć gazety z paznokcia i odczep po upływie ok.10- 20 sek. (lepiej jak najdłużej trzymać)

5. pomaluj paznokieć bezbarwnym lakierem, aby napisy się nie zmyły.


Pomaluj paznokcie lakierem bazowym.(Najlepiej jasnym lub Bezbarwnym) Gdy Lakier wyschnie,oklej wokół paznokcia taśmą klejącą. Następnie do jakiegoś naczynia najlepiej miseczki z zimną wodą dodawaj na przemian po jednej kropli każdego z lakierów(Lakiery nie mogą być zbyt gęste, czy bardzo rzadkie gdyż nie sprawdzają się).
Później Wykałaczką zrób fale bądź zygzaki tak, aby powstały wzory.
Wybierz kawałek wzoru, który najbardziej Ci się spodobał i włóż paznokieć do naczynia tak, aby ten wzór się na nim odcisnął.
Pozostaw palec w wodzie przez kilka sekund, następnie za pomocą patyczka kosmetycznego zbierz z wody pozostałości lakieru i wyjmij palec (gdy tego nie zrobimy wyjmując paznokcia możemy zniszczyć cały wzorek).
Postępuj tak z wszystkimi paznokciami.
Jeśli wyschną to odklej taśmę klejącą i zmywaczem usuń lakier ze skórek.

Całość pokryj lakierem bezbarwnym.MOJA PRÓBA:
Jak widać na powyższym zdjęciu próba się nie udała. Przypuszczam, że moje lakiery (po mimo tego, że je lubię) nie nadają się do tej metody. Utworzyły zbyt gęstą masę... Mimo, że nie dałam ich wiele, a kolor zielony praktycznie rozpuścił się w wodzie. Spróbuje kiedyś na innych lakierach, bo efekt końcowy  jest tego wart.Paznokcie.Na świeżo pomalowane paznokcie sypiemy mąkę i czekamy
2 sekundy i wtedy dociskamy znów
czekamy 2 sek. i strzepujemy nadmiar mąki .

Malujemy jeszcze jedną warstwę lakieru i gotowe
MOJA PRÓBA:

Zrobiłam wszystko tak jak w instrukcji powyżej i wyszło bezbłędnie. Efekt końcowy bardzo mi się spodobał, pomaluję tak paznokcie na jakieś wieczorowe wyjście, bo do pracy troszkę zbyt demonicznie;) Generalnie polecam, myślę, że na innych kolorach też wyjdzie dobrze.Inspiracje i sposoby ich wykonania zaczerpnięte ze strony internetowej http://zszywka.pl/

Komentarze