Włos ma głos: Puszenie


Z puszeniem się włosów boryka się wiele kobiet, lecz jest to szczególny problem Kręconowłosych. Sama niejednokrotnie widziałam piękne, godne pozazdroszczenia sprężynki, które jednak były bardzo spuszone, co odbierało im dużo uroku.Przyczyną puszenia się włosów jest odwodnienie kory włosa, mające różne przyczyny np, farbowanie, rozjaśnianie, trwała ondulacja, czesanie mokrych włosów bez zabezpieczenia ich odżywką, zgubnym działaniem promieni słonecznych czy nawet ubogą dietą. Puszą się włosy suche i zniszczone - suche mogą być z natury (wysokoporowate włosy szybko tracące wilgoć), a zniszczone poprzez nasze działania...

Foto: Shutterstock

Na co musimy zwrócić uwagę aby włosy nam się nie puszyły?

Mycie:

Zbyt częste - codzienne mycie włosów (szczególnie silnymi detergentami) nadmiernie wysusza włosy i pozbawia je naturalnej warstwy ochronnej. U wielu Kręconowłosych sprawdza się mycie włosów na długości odżywką. Warto zapoznać się również z innymi metodami mycia włosów takimi jak OMO.

Suszenie:

Najlepiej pozwolić włosom wyschnąć samodzielnie, bardzo delikatnie wycierając je np. w ręcznik papierowy, z mikrofibry lub bawełnianą koszulkę. Jeżeli jednak musimy użyć suszarki używajmy letniego czy nawet zimnego nawiewu, najlepiej z jonizacją. Kręconowłosne powinny używać suszarki z dyfuzorem.

Pielęgnacja:

Włosy puszące się w dużej mierze potrzebują dociążenia i nawilżenia. Pamiętajmy zatem o olejowaniu włosów, używaniu masek nawilżających, odżywek, a także zamykanie łusek włosowych poprzez używanie płukanek zakwaszających czy też chłodną wodą.

Czesanie:

Czesanie włosów powinno być delikatne.W przypadku Kręconowłosych czeszemy włosy mokre zabezpieczone odżywką, grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami.


Stylizacja:

Przed stylizacją możemy stosować produkty anti-frizz. Pamiętajmy o unikaniu produktów z alkoholem, które dodatkowo wysuszają nasze włosy. Do zabezpieczania włosów możemy stosować serum silikonowe, oleje lub jedwab.

A na koniec moje wczorajsze odkrycie, włosy wyjątkowo mi się puszyły i pomogło posmarowanie ich kremem do rąk :)Borykacie się z problemem puszących się włosów? 
Jakie macie sposoby na puszące się włosy?


Zapraszam do zapoznania się z pierwszą częścią tej serii poświęconej rozdwojonym końcówką >LINK<