Włos ma głos: rozdwajające się końcówki


Witajcie Kochane! Cieszę się niezmiernie, że zawędrowałyście na mojego bloga!
Postanowiłam rozpocząć nową serię na moim blogu - "włos ma głos", w której będę poruszać tematykę problemów włosowych, z którymi sama się zmagam. 
Zatem co zrobić, kiedy dwoją się, a nawet troją?
Ostre cięcie

Jeżeli mamy rozdwojone końcówki najlepiej je obciąć i dopiero wówczas zacząć myśleć o ich pielęgnacji. Rozdwojonej końcówki nie da się skleić (nie wierzcie reklamom!). Nożyczki, którymi nasze włosy są obcinane muszą być ostre! Słyszałam również od mojej koleżanki fryzjerki o "gorących nożyczkach". Wysoka temperatura nożyczek uszczelnia końcówki włosa. Jeżeli nadarzy mi się okazja skorzystania z nich, na pewno Wam o tym napiszę.

Zakręcona Dominika i Helen G. przypominają również o regularnym podcinaniu końcówek.


Bądźmy delikatni - niczym Milka w reklamie 

Nasze włosy są bardzo delikatne. Tarcie ich ręcznikiem, wyciskanie rękami, ciągnięcie szczotką, spanie w rozpuszczonych włosach itp. doprowadza do uszkodzeń mechanicznych, na które najbardziej narażone się końcówki.

Kosmeonautka  
Wydaje mi się, że warto wspomnieć o tym, że wśród uszkodzeń mechanicznych które najbardziej szkodzą włosom najczęstsze to przyciskanie włosów ramiączkiem torby, przycinanie suwakiem kurtki, opieranie się o krzesło bez uprzedniego odgarnięcia włosów z pleców...

Izabela Miszczyk
Od pewnego czasu nie wycieram włosów zwykłym ręcznikiem, lecz odsączam nadmiar wilgoci w ręcznik z mikrofibry. Polecam w niego zainwestować.


Daj włosom pić

Organizm jest w stanie równomiernie rozprowadzić wodę we włosach co najwyżej w odległości 15–18 cm od podstawy włosa. Z tego powodu końcówki długich włosów są bardziej suche. Dlatego używajmy odpowiednich masek i odżywek nawilżających.


Nie pal włosa! 

Nadużywanie prostownicy, mycie włosów w gorącej wodzie, suszenie gorącym nawiewem niszczy włosy! Polecam płukać włosy chłodną wodą, najlepiej z dodatkiem octu jabłkowego. Dzięki temu zamkniemy łuski włosowe, tym samym włosy staną się odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne.


Włosowe eksperymenty chemiczne

Farbowanie, a szczególnie rozjaśnianie włosów zwyczajnie niszczy nasze włosy. 


Grunt to zabezpieczenie 

I mam tu na myśli zabezpieczenie końcówek. Osobiście najbardziej lubię zabezpieczać je olejami. Małą ilość ulubionego oleju wcieram w końcówki wyschniętych włosów.

Lola Krewetkowa
kupiłam olejek do zabezpieczania końcówek z Isany. I co? I wyobraźcie sobie dziewczyny, że ostatnio włosy podcinałam we wrześniu, a nadal nie mam żadnej rozdwojonej końcówkeczki. 


Odżywaj się różnorodnie

Dieta również ma wpływ na stan naszych włosów, a tym samym ich końcówek
W naszej diecie nie ma wystarczająco dużo wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, szczególnie Omega 3, czy też białka, minerałów i witamin.


Borykacie się z problemem rozdwajających się końcówek?
Jak sobie z tym problemem radzicie?
Jaki jest Wasz największy włosowy problem?