Odmładzająco-wyszczuplający masaż twarzy

źródło
Witajcie Kochane! Od tygodnia wykonuje masaż twarzy, codziennie przed pójściem spać, przy użyciu oleju lnianego, który zapewnia mi konieczny poślizg, a także odżywia skórę twarzy. 


Olej lniany zawiera między innymi lignany, które mają działanie antyoksydacyjne, przyśpiesza gojenie się skóry, działa także przeciwzapalne, koi skórę. W przypadku trądziku następuje rozcieńczenie substancji oleistej sebum, która zatyka pory. Jednakże może u nie których może powodować reakcje alergiczną (jak w sumie większość produktów).

Więcej na temat olejku lnianego przeczytacie TUTAJ

Wykonując masaż twarzy opieram się na poniższym filmiku. Masaż metodą Tanaka wymyślony został przez japońską wizażystkę.

Filmik jest w angielskiej wersji językowej.

Już zauważyłam pierwsze efekty masażu, twarzy jest mniej opuchnięta, został odprowadzony z niej nadmiar wody, wygląda bardziej zdrowo. Ze względu na "odtłuszczające" właściwości masażu nie u wszystkich się sprawdzi, w przypadku cery dojrzałej warstewka tłuszczu na twarzy pozwala jej zachować młody wygląd i nie ma co się jej pozbywać, wręcz przeciwnie trzeba ją odbudowywać np. przy pomocy peptydów.

Oprócz wyszczuplenia twarzy możemy również uzyskać efekt rozświetlenia, spowolnienia efektu starzenia się skóry twarzy, wiotczenia, redukcji cieni pod oczami i drobnych zmarszczek.... 


Wykonywałyście już kiedyś masaż twarzy?