Triki na kosmetyki - lakiery do paznokci

Dziś kilka pomysłów na to jak ułatwić sobie malowanie paznokci i ich pielęgnacje - zapraszam :)

Moim zdaniem lepiej kupować małe buteleczki lakierów, dzięki temu stać nas na zakup szerszej gamy kolorystycznej, a niewykorzystany lakier nie gęstnieje nam w buteleczce.


Jeżeli jednak nam lakier zgęstnieje możemy spróbować włożyć dobrze zakręcony lakier do miseczki z gorącą wodą i zostawić go tam na kilka minut. Lakier po tym zabiegu powinien być bardziej płynny.

Wycieranie wacikiem kosmetycznym, nasączonym zmywaczem do paznokci szyjki lakieru zaraz po użyciu, spowoduje, że lakier zawsze odkręcimy z łatwością.

Wiele odżywek sprawdza się w roli bazy pod lakier. Zapewnia dłuższą żywotność lakieru, a przy tym odżywia paznokcie i chroni przed barwieniem płytek paznokci.


Aby zmatowić błyszczący lakier możemy użyć pary wodnej (należy uważać aby para nie była gorąca, bo można się poparzyć!). Zmatowić lakier można również przy pomocy mąki. Prawie wyschnięte paznokcie posypujemy mąką (delikatnie przyklepujemy) i zmywamy wodą.

Aby sprawdzić czy lakier wyschnął całkowicie dotykamy paznokciem o paznokieć - jeżeli przy kontakcie delikatnie się kleją, lakier całkowicie nie wysechł i może ulegać odkształceniom.

Jeżeli lakier na paznokciach wolno wysycha  możemy przepłukać paznokcie pod bieżącą zimną wodą lub potrzymać przez chwile palce w naczyniu z zimną wodą.

Olejek do paznokci możemy stworzyć sobie same - mieszając swoje ulubione, naturalne olejki. Warto zainwestować w olej rycynowy.Znacie jeszcze jakieś fajne i sprawdzone sposoby 
na to jak ułatwić sobie malowanie paznokci i ich pielęgnacje?