DIY: Peeling cukrowy z makiem

Cześć Słoneczka! Dziś kolejny przepis na domowy peeling (bo domowe peelingi są najlepsze!). Lubię przepisy mało skomplikowane, które można sporządzić z produktów łatwo dostępnych, bez szczególnej wiedzy i zdolności. Taki właśnie jest ten peeling - prosty w wykonaniu ale bardzo skuteczny w ścieraniu martwego naskórka i nawilżaniu.

Do sporządzenia peelingu potrzebujemy trzech składników. Oleju kokosowego, maku i cukru.


Najpierw należy rozpuścić olej kokosowy np. w kąpieli wodnej ja kładę miseczkę przy kominku. Oleju dajemy tyle ile chcemy uzyskać peelingu. Na początek możemy zacząć od dwóch łyżek. Do rozpuszczonego oleju dodajemy maku tu również w zależności od tego czy chcemy go dużo w peelingu czy mniej. Następnie dosypujemy biały cukier i mieszamy, dodajemy go tyle aż cały płynny olej zniknie. Możecie jeszcze dodać jakiegoś oleju w formie płynnej.

Regularne wykonywanie peelingu skóry jest kluczem do zachowania jej gładkości i jędrności.

Cukier już od dawna z powodzeniem stosowany jest w zabiegach złuszczających skórę. Jego zaletą jest to, że łagodnie usuwa on z powierzchni skóry obumarłe komórki. 
Mak przede wszystkim zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe (głównie) z grupy omega-6. Jest także bogaty w witaminy i  wiele cennych minerałów. . 
Olej koksowy ma silne właściwości nawilżające, nawilża przesuszoną skórę zawiera antyutleniacze, wzmacnia barierę lipidową naskórka.

Peeling jest wydajny. Bardzo dobrze sprawdza się w swojej roli, jest świetnym zdzierakiem, a do tego nawilża. I super pachnie, kokosowo-makowo! MEGA! Trochę jak świąteczny makowiec <3

Możemy również użyć samego maku w formie peelingu, należy wcześniej namoczyć go w wodzie przez około 25 minut lub zalać wrzątkiem i poczekać, aż trochę ostygnie. Następnie podczas brania prysznica masujemy tymi ziarenkami całe ciało.