Maseczka z białka kurzego - na twarz


Święta, święta i po świętach. Jak co roku na naszym stole zagościło jajko w wszelkiej postacie, dlatego właśnie dziś napiszę Wam o maseczce z białka kurzego, która ma działać oczyszczająco, zwężać rozszerzone pory skóry, lekko napinać, ściągać i odświeżać.Zacznijmy od tego jakie substancje znajdziemy w białku jaja? Białko jaja uznane jest za pełnowartościowe, a więc zawiera wszystkie aminokwasy. Inne zawarte w nim składniki działają przeciwwirusowo i antybakteryjnie.

Przygotowanie maseczki jest proste. Wybieramy sobie jedno jajko, oddzielamy żółtko od białka. Białko dobrze ubijamy w sposób mechaniczny lub tradycyjny. Przy skórze tłustej i mieszanej możemy dodać podczas ubijania kilka kropel soku z cytryny.

Maseczkę trzymamy na twarzy przez 10-15 minut, następnie spłukujemy ją dokładnie letnią wodą i nakładamy krem nawilżający.Moje wrażenia:

Maseczka dobrze trzymała się skóry twarzy, dopiero pod koniec zaczęło z niej trochę kapać. Maseczka rzeczywiście bardzo ładnie zwężyła pory skóry. Skóra twarzy po jej użyciu jest oczyszczona i odświeżona. Jest również gładsza w dotyku i zmatowiona.

Maseczkę najlepiej stosować raz w tygodniu, najlepsze efekty poprawy kondycji cery widać po jej regularnym stosowaniu. Polecana jest przy skórze skłonnej do powstawania niedoskonałości. Niektóre osoby stosują tą maseczkę jako maseczkę upiększającą przed większym wyjściem.