Jesienna pielęgnacja... + Jak umilić sobie jesienną porę?

Tak moje Kochane, to już jesień. Miejmy nadzieję, że będzie to złota polska jesień i będziemy mogły nacieszyć się jeszcze promieniami słońca. Zatem jak powinna wyglądać nasza pielęgnacja jesienną porą?
Skóra twarzy
Oczyszczanie:
Aby jesienią przywrócić blask cerze, należy przede wszystkim skupić się na pielęgnacji, która pomoże rozwiązać problemy wynikające z nadmiernej ekspozycji na słońce. Ważnym aspektem jesiennej pielęgnacji jest jej oczyszczanie. Do tego celu potrzebujemy peelingu. Jednak lepiej zrezygnować na ten czas z peelingu gruboziarnistego, a przerzucić się na nieco delikatniejszy. Dobrym wyborem (szczególnie dla skóry wrażliwej) jest peeling enzymatyczny.
Co wieczór polecam też delikatny masaż twarzy lekkimi kolistymi ruchami w kierunku od podbródka do góry i na zewnątrz.

Moc nawilżania i regeneracja
Gorące letnie słońce mogło nadmiernie wysuszyć naszą skórę, dlatego bardzo istotne jest prawidłowe jej nawilżenie, najlepiej produktami zawierającymi kwas hialuronowy, który wiąże cząsteczki wody w naskórku. Dobrze jest użyć żelu aloesowego o dobrym składzie, a na niego olejek służący naszej cerze.

Warto sięgnąć po olejki do twarzy, które zdecydowanie podniosą poziom nawilżenia skóry i poprawią jej elastyczność, stymulując jednocześnie proces regeneracji komórek. Olejki mają jeszcze jedną zaletę - przygotują skórę na nadchodzące zimowe chłody oraz dodatkowo zapewnią kompleksowe działanie przeciwstarzeniowe.

Pamiętajmy o pielęgnacji skóry w okół oczu, a także nie zapominajmy o szyi. Często mówi się, że szyja zdradza wiek kobiety.


Pielęgnacja ciała

Całemu ciału również przyda się zastosowanie peelingu. To pomoże Twojej skórze odetchnąć na nowo i zapewni jej dodatkowe zapasy tlenu. Peeling usuwa martwy naskórek, pozostawiając skórę niezwykle miękką. W zakładce naturalna pielęgnacja/DIY znajdźcie dużo pomysłów na domowe peelingi

Latem wiele osób stosuje balsamy do ciała, które są lżejsze. Jesienią i zimą lepiej używać kremów lub specjalnych maseł, które zostawiają grubszą warstwę niż balsamy. Kremy i masła do ciała mają bardziej tłustą konsystencję i dlatego zapewniają dodatkową ochronę przed niskimi temperaturami oraz utrzymują nawilżenie skóry.
Twoje usta są prawie zawsze najbardziej narażone i dlatego potrzebują dodatkowej i specjalnej ochrony. Przy niskiej temperaturze szybko wysychają i pękają. Wybieraj produkty oparte na wosku pszczelim i naturalnych składnikach.

Pamiętajmy o pielęgnacji rąk. Niech kremowanie dłoni po każdym ich umyciu stanie się Twoim nawykiem. To zapobiegnie powstawaniu zmarszczek, plam i wysuszaniu skóry.
Niezapominajce o piciu dużej ilości wody, która oczyszcza organizm z toksyn.

Włosy

Również w tej sferze nawilżanie jest podstawą. Włosy są bardzo podatne na przesuszenie, szczególnie, jeśli temperatura na zewnątrz wyraźnie różni się od warunków w mieszkaniu ogrzewanym grzejnikiem.
Prawidłowe nawilżenie włosów daje również gwarancję, że unikniesz problemu elektryzowania się pasemek, gdyż to właśnie zbyt suche włosy łatwo się puszą pod wpływem jednoimiennych ładunków elektrycznych.
 Pamiętaj o olejowaniu włosów. Będą Ci za to bardzo wdzięczne. To już czas najwyższy aby znaleźć ulubiony olej do pielęgnacji naszych włosów ;) Zabezpieczajmy również końcówki naszych włosów przed działaniem czynników atmosferycznych. W tej roli także dobrze sprawdzą się olejki.
Wiatr i coraz niższe temperatury mogą sprawić, że cebulki włosowe zostaną osłabione, a nawet uszkodzone. Dlatego nie unikaj czapek czy chustek, które ogrzeją skórę głowy. Dobierając jednak nakrycie głowy, pamiętaj o wybraniu tych wykonanych z naturalnych - bawełnianych tkanin.
Jeżeli musimy suszyć włosy za pomocą suszarki, zastosujmy zimny strumień powietrza.


Jak umilić sobie jesienną porę?

Ubieraj się kolorowo! Bardzo pesymistycznie, to wygląda gdy jesienną a szczególnie zimową porą wszyscy przybierają czarne i szare barwy... Nie daj się! Ubierz się kolorowo, zrób kolorowy makijaż, pomaluj usta i paznokcie w optymistycznym kolorze, użyj pięknego zapachu.

Spraw sobie pięknie pachnącą świeczkę i zapal są w czasie długich jesiennych wieczorów. Przyrządź coś pysznego do zjedzenia. Od czasu do czasu możesz przy okazji wypić grzańca (którego z łatwością możesz przyrządzić sama w domu), a jeżeli nie masz jeszcze osiemnastu lat to mleko z miodem lub gorąca czekolada również Cie ogrzeje.


Zrób porządek z kosmetykami, zobacz ile masz jeszcze nowości do przetestowania ;)Kup lub wypożycz sobie jakąś optymistyczną książkę, obejrzyj ciekawy film. Słuchaj ulubionej muzyki. Bierz długie, gorące i odprężające kąpiele. Polecam wykonać kąpiel zdrowotną.


Wybierz się na spacer do lasu lub parku, zbieraj jesienne różnobarwne liście robiąc piękne zdjęcia (które później zamieścisz na blogu;) Zrób ludziki z kasztanów ;)Bądź szczęśliwa!


źródła: http://kobieta.onet.pl/, http://www.dormeo.pl/, http://kobieta.interia.pl/ i własne przemyślenia

Komentarze